24 Mayıs 2023
Sunucu:Akvim TV
24 Mayıs 2023
Erkan DAVULCU Özel Konuk Akvim TV'de


Erkan DAVULCU Özel Konuk Akvim TV'de
Erkan DAVULCU
Özgeçmiş
erkan davulcu
1984 yılında Kastamonu Taşköprü Karşı Köyünde doğdu.
İlkokulu Karşı köyü ilkokulunda tamamladı.
Ve Ortaokulu dışarıdan bitirdi. Evli ve iki çocuk babasıdır.
Erkan Davulcu çocukluğundan bugüne çiftçilik ile uğraştı.Doğuştan iki taraflı kalça çıkığı var ve hayata bu şekilde devam ediyor. 2003 yılında sol kalça ve 2005 yılında sağ kalçadan ameliyat geçirdi. 2012 yılının kasım ayında Güler hanım ile hayatını birleştirdi. Bu evlilikten Elif ve Eymen isminde bir kız çocuğu ve bir erkek çocuğu oldu.
2010 yılında fotoğraf çekimi ile sosyal medyaya giriş yaptı. Çektiği fotoğraflar ilk etapta amatör gibi görünse de bir çok kişi tarafından beğeniyle takip edildi. Facebook’da gün geçtikçe Taşköprü Bük ve Karşı Köylerinde çekilen bu fotoğraflar binlerce kişiye ulaştı. Her biri bir görsel şölen olan fotoğraflar çok beğenildi.
2011 yılında Sinop merkezde özel bir şirkette engelli kadrosundan yaklaşık 3 yıl çaycı olarak çalıştı.Karaman merkezde yine aynı firmada 3 yıl daha çaycı olarak görev yaptı.
2013 yılında bir kalp rahatsızlığı nedeniyle By-pass ameliyatı oldu.
2010 yılında kısa video çekimlerini de amatörce yapmaya başladı. Şantiye ortamında arkadaşlarının izniyle fotoğraf ve videolarını paylaştı. İzin zamanlarında köye geldiğinde yine köy hayatı ile ilgili olan kısımlarda video ve fotoğraf çekimlerine devam etti.
Rahmetli Hasan Davulcu amcası ile köy sohbetleri, Kastamonu ağzı ile çeşitli sohbetler yaptı ve bunları videoya çekip, oluşturduğu youtube kanalına atmaya başladı.İlk başlarda fazla bir abone yoktu. Tabi yapılan bu sohbetler gün geçtikçe daha çok izleyeciye ulaştı. Rahmetli amcasının çok video içeriklerinde katkıları oldu. Daha sonra annesi Şahinaz Davulcu ve babası Emin Davulcu eşi Güler Hanım ile köy hayatı ve yemek video çekimleri yapmaya başladı.Yine köyde yaşayan akrabaları, komşuları destek verdi. Bu sayede Kastamonu Taşköprü köy hayatı ekranla buluştu. Bugün Türkiye başta olmak üzere Avrupa, Amerika,Arap ülkeleri ve Türk Cumhuriyetleri’nde izlenen bir kanal olmayı başardı.
Erkan Davulcu yaptığı çalışmaları hiç bir karşılık beklemeden yapmaya devam ediyor.
Kastamonu Taşköprü Bük ve Karşı Köyleri’nin tanıtımını yaparak turizme ve Türk kültürüne büyük katkılar sağlıyor.
https://erkandavulcu.com/ http://www.akvim.tv