6 Şubat 2024
Sunucu:Akvim TV
6 Şubat 2024
E Ticarette Mal alımını nasıl yapmalıyız ?.


E Ticarette Mal alımını nasıl yapmalıyız ?.
E Ticarette Mal alımını nasıl yapmalıyız ?
E-Ticaret sistemlerinin kurulumunu yapmaya devam ediyoruz.
Bugün tamamen alıcılar ve satıcılar üzerine önemli bilgiler vermek istiyorum. E-ticarette dolandırılmadan temiz bir alışveriş mümkün. Alıcı olarak siz öncelikle önünüze gelen reklamlar ve ihtiyaçlar dorultusunda bir ürün veya hizmete odaklanıyorsunuz. Bazende hiç ihtiyacınız olmayan bir ürün veya hizmeti satın alıyorsunuz. Alıcıların en çok dikkat etmesi gerken husus bu ürün benim gerçekten benim ihtiyacım mı bu soruyu kendilerine sorduktan sonra. Şöyle bir yol izlerlerse hem kazık yememiş olacaklar hemde doğru ürünü gerçekten hakkını veren bir e-tcaret sayfasından alacaklar. Türkiye’de bir çok ulusal Pazar yeri var Türkiye sınırlarının her noktasına ürün ve hizmet pazarlıyorlar. Bundan bir kaç yıl önce bazı pazar yerleri bu işten zarar ettikleri gerekçesi ile piyasadan çekilme kararı aldılar. Pazar yerlerinin olmasına asla gerek yok gibi bir şey demeyeceğim. Her biri kendi araştırmasını, yatırımını ve personel gücünü ortaya koyarak ve para kazanmak için sistemlerini iyileştirip ve sürekli reklam yaparak müşterinin önüne çıkıyorlar. Biz ise çıkan reklamlarla hem güven duyuyoruz. Hemde alışverişlerde arkasında durduğu için tercih ediyoruz. Bu son kullanıcılar için elbetteki hakkını hukukunu arama bakımından önemlidir. Son kullanıcılara şöyle bir öneride bulunmak istiyorum Pazar yerlerindeki mağaza adlarına bakın eğer o firmanın bir e-ticaret sayfası var ise ve firma ticaret odasına kayıtlı ise yada esnaf odalarına kayıtlı ise e-ticaret sayfasında ssl sertifikası, kredi kartı ile ödeme sistemleri doğru ise alan adının geçmişi, firmanın belli bir geçmişi var ise ve size wathsapp üzerinden ve cep telefonundan yazışma yada bire bir konuşma sağlıyorsa ve yine sabit iş yeri telefonu var ise 444 veya 0850 li telefonlar bazen yanıltıcı olabilir bunuda değerlendirin ama sabit hat ve googlede bir işletme olduğuna kanaat getirdiyseniz. Bu işletmeden alışveriş yapmak ve sitesinden işlem yapmak size daha avantajlı olacaktır. Birde tabi işletme sahibi yada çalışanı size nazik ve kurumsal davranıyorsa. Hatta indirimlerde tanıyabilirse dahada karlı olacaktır. Alışveriş yapabilirsiniz. E-ticaret sitesinin yorumları da önem arz ediyor. Ayrıca şikayet platformlarında ürün alım satımınına dair olumsuz bir öngörü yok ise dahada güven artmaktadır. Ama bazen iyi firmaları kötülemek için şikayet platfomlarına yazılar yazan olabilir. Çekemeyen birileri bunu da zaten tahlil ettiğinizde anlarsınız. Fatura kesmeside ayrıca + bir güven tesis edecektir. Buradan alışveriş yapılabilir.
E-Ticaret güvenli alışverişi bu şekilde yapabilirsiniz.
Eticaret sitelerine mal tedarik eden firmalarda mümkünse üretici değilse aracıdan alacağınız ürünlerde fiyatın düşüklüğü değil orta seviyelerdeki fiyatlar doğru satıcıdan alışverişi sağlamış olur.
E-Ticaret sistemlerini Akvim Bilişim Firması kurmadan evvel o firma ile ilgili bir çok resmi evrağı ister ve arşivine alır. Firmaların olumsuz bir şey yaşamaması için elinden gelen gayreti gösterir. Akvim bilisim.com web sayfamızdan size en uygun olan E-ticaret paketini satın alabilir sizde en kısa zamanda ticaret bu güzel nimetinden faydalanabilirsiniz.