9 Şubat 2024
Sunucu:Akvim TV
9 Şubat 2024
E-Ticarette stoksuz satış mümkündür?.


E-Ticarette stoksuz satış mümkündür?.
E-Ticarette stoksuz satış mümkündür?
E-Ticarette stoksuz satış mümkündür?
E-ticaret sistemleri kurmaya devam ediyoruz. Akvim Bilişim firması olarak sizlere stoksuz satış hakkında bilgi vermek istiyorum.
Stoksuz satıştan Herkes memnun olmuştur. Alıcı mutlu satıcı mutlu tedarikci mutlu birde kargocu mutludur. Herkes para kazanmıştır. Bundan sonraki aşama ise artık sizin kabiliyetiniz ile daha çok ileri gidecektir. Bu süreçlerden sonra iyi para kazanırsanız kendi markanızı oluşturup ürün ürettirip satabilir kendi markanızın alt bayililerini oluşturabilirsiniz. Stoksuz satış aynen bu şekildeki aşamalardan geçerek neticeye erebililiyor. Şimdi hangi aşamalardan geçiyoruz. Bunlara bakalım:
Bugün bir çok kişiden duyduğunuz ama çoğu kimsenin ne işe yaradığı hakkında pekte bir bilgi sahibi olmadığı dropshiping konusu aslında stoksuz satış konusudur.
Burada yapılması gereken şey mümkün ise bir küçük işletme kurmak, bu işletme kurma maliyeti çok değildir. Şimdi işin prosedür kısımları bitince artık evden çalışarak yapılabildiği için ev adresini iş yeri adresi olarak gösterebilirsiniz. Bunlar dediğimiz gibi prosedür kısımları buna çok para gitmez.
Artık e-arşivde bir fatura kesecek düzeye gelebildiğinize göre bundan sonraki aşama firmanıza en iyi desteği sağlayabilecek bir banka ile anlaşıp burada devlet bankaları tercihiniz olursa daha iyi.
Her Bankanın kuruluşun kendine göre yaptırımları var. Yurt dışında da bu tür bir bankacılık sistemine işletmeniz ile çok kolaylıklar kayıt yapabilir ve orada da bir hesabınız olabilir.
Tabiki bu aşamaya gelmek için yurt dışına da satış yapıyor olmanız lazım.
Neyse konumuza dönelim bugün stoksuz satışa başlamanız için bir e-ticaret sayfası gerekiyor. Buda mümkün ise XML alabilen ve XML çıktı verebilen bir sistem olursa işiniz kolaylaşıyor. Bitti mi? Hayır !Şimdi size XML sağlayan firmaları da bulmanız gerekecek, bunlar Türkiye’de mevcuttur. üretim yapan bir fabrika ve ürün tedarik eden bir distribütör, bir şirket, bir girişimci, bir market yada ürün tedariği yapan bir yer olabilir. muhasebe sistemlerinden Excel dosyası yada XML çıktı alabiliyorsa bunu link olarak canlı yada cansız hiç fark etmez.sizinle paylaşır. Burada fiyatlandırma önemlidir. bayilerine daha uygun verecek ki siz para kazanabilesiniz. Yoksa sadece reklamlarını yaparsınız ve satışa dönüşmeyen bir işlem olur bu. Üreten yada tedarik zinciri firma, satış olsun istiyorsa ve sizide bu açıdan kolluyorsa artık kar etmeye başlamış olursunuz. Aslında burada kazan kazan politikası işlemektedir.
Akvim Bilişim firması olarak yaptığımız ve kurmuş olduğumuz sistemlerin şöyle bir avantajı vardır XML bayilik ücretli verirse sistem üzerinden bile binlerce lira para kazanabilir.Ücretsiz verilen XMl bayilikerde vardır. Bayi olmak isteyen kişi zaten bu parayı vermeye razıdır. Hele de ürün tabanca bir ürünse kesinlikle razıdır. Neyse sistem satış yapmaya başladığında size sipariş düştüğünde izlenecek yol bellidir. Ürün tedarik noktasına bayi fiyatından ödemeyi yaparsınız burada kart yada nakit ödeme olacaktır. Sonra alacak kişiye fatura ederseniz. Adres ve kişinin bilgilerini kargo için paylaşırsınız. Ana üretici sizin için satılan ürünü paketleyip hazırlayıp sizin adınıza kargoya verir ve kişiye ulaşıncaya kadar tüm risk kargocu ile sizdedir. Ürün sağlıklı bir şekilde son kullanıcıya, yani alıcıya ulaştığında satış bitmiştir.
Akvimbilisim.com üzerinden size uygun e-ticaret paketini seçebilir. E-ticaretin sihirili dünyasına adım atabilirsiniz.