8 Şubat 2024
Sunucu:Akvim TV
8 Şubat 2024
E-Ticaret ile nasıl kazanılır?.


E-Ticaret ile nasıl kazanılır?.
E-Ticaret ile nasıl kazanılır?
E-Ticaret ile nasıl kazanılır?
E-Ticaret Sistemleri kurmaya devam ediyoruz.
Bir çok kişi şunu söyledi bana, şimdi bu işle uğraşamayız.işimiz çok yoğun, buna ayıracak vaktimiz yok,bilgisayar başına bir tane elaman lazım, taktik mi yapıyorlar, yoksa gerçekten bahane mi üretiyorlar açıkcası anlamak biraz zor.
İşin aslına gelelim. Türkiye genelinde bir çok firma bu konuda çalışma yapmış, başarılı olamamış, başarısızlığın nedenlerini sıralamak gerekirse, internette okuduğunuz bir hikaye, bir başarısızlık ve iflas eden firmalar, yanlış yönlendirmeler, yanlış yatırımlar, yani işi yönetememek gibi bir çok etkeni paylaşabiliriz. Çalıştığım yerlerden birinde patron şunu söylemişti. Fabrikalar batmaz, yönetimler batar demişti. Çok haklıydı. Bu sözü her yönetici ve patron işyerine asabilir. Bu konu tabi çok tartışılıp konuşulabilir. Bizim işimiz şu an da bunu tartışmak değil.
E Ticaret sistemini ilkokul mezunu yönetebilir derken şaka yapmıyoruz. Sistemler kurulurken en ince ayrıntısına kadar düşünüp hareket etmeye gayret gösteriyoruz. Bugün çocuklar cep telefonunu kullanıyor sosyal medyada bir resmi paylaşıp sevdiklerinizden yada takipçilerinizden beğeni almak gibi bir içsel,nefsi bir tatmin duygusu var ya, İşte bizde ürün girişini yapan kişinin eğitiminin çok yüksek olmadan bu işi yapabiliceğini biliyoruz. Paylaşımlarla güçlendireceğine inanıyoruz. Çünkü doğru kodlama,doğru etiketleme, doğru yapılan bir çok etken başarıyı kendiliğinden sağlıyor. Üstelik ülkemizde dijital dünyada şu an Yüzde 91 boşluk var bu boşluğu iyi gören yabancılar ülkemizde Pazar yerleri açarak her dakika, her saniye, para kanıyorlar. O zaman neden bizde bu yöntemleri kullanıp her saniye her dakika kazanılan bu paralardan payımızı almıyoruz. Bu nedenle şunu ifade etmek istiyorum. Ticaret cesaret işidir. Derler atalarımız. Ancak bugün bu kadar hızlı bir süreçten geçiyoruz ki ne alıp satarsanız satın bunun mutlaka bir alıcısı var. Sadece ticaretin özünde belki büyük bir sabır yatar. Sabredebiliyorsanız zaten başarıda gelecektir.
Eticaret Sistemlerinde özellikle gençlere söylemek istiyorum. Firma kuracak yaşa geldiyseniz. Bir küçük işletme kurun. Sistemi kurmak için bir miktar para harcamayı göze alın. Şimdi sözümü yanlış anlamayın, sigaraya, boş muhabbetlerle cafelere, saatlerce spor karşılaşmalarının karşısında kaybedilen zamanlara ve kahvehanelerde geçirilen boş zamanlara inat bu tür bir şeye odaklanırsanız hem hayatınıza bir katmadeğer hem ailenize bir katmadeğer hem de ülkemize bir katmadeğer kazandırmış olursunuz. Örneğin üniversiteyi kazanan bir öğrenci iseniz ve bulunduğunuz ilde okumuyorda başka bir ilde okuyorsanız 4 yıl geçecek olan zamanı bu şekilde bir meşgaleye verirseniz ki boş zamanları çok oluyor düşünmeye, tartışmaya çok zaman kalıyor. Okuduğunuz okulun gerekleri ile ilgili bir yol izleyerek yada başka bir dal olur hiç fark etmez o dalda e ticaret ürünleri ile ilgili sitenizi kurarsınınız ve ticarete başlamış olursunuz. Bu 4 yıl boyunca büyük bir tecrübe elde edersiniz. İhtiyaçlarınız için ailenizden para alırken, onlara para gönderecek seviyeye gelirsiniz. Okul bittiğinde bir işe mi gireceksiniz yoksa kendi işinizin patronu mu olacaksınız buna da karar verecek olgunluğa sahip olursunuz.
www.akvimbilisim.com Web sayfamızı ziyaret ederek size uygun e-ticaret paketini seçebilir bugünden bu güzel nimetin bir parçası olabilirsiniz.