25 Ağustos 2023
Sunucu:Akvim TV
25 Ağustos 2023
Bahçeşehir Koleji’nde Kişiye Özgü Öğretim Modeli Başarıyı Artırdı


Bahçeşehir Koleji’nde Kişiye Özgü Öğretim Modeli Başarıyı Artırdı
• STEM + A
STEM eğitiminin amacı temel bilimlerin ortaya koyduğu kurumsal bilgileri alıp teknoloji ve mühendislik eğitimi ile harmanlayarak düşündüğünü hayata geçirebilen bireyler yetiştirebilmektir.
• SERVİS TABANLI OKUL YÖNETİM SİSTEMİ (STOYS)
Tüm ölçme ve değerlendirme çalışmalarımız STOYS kanalı ile yapılmaktadır. Öğretmenlerimizin, öğrencilerimizin ve velilerimizin, öğrenci ile ilgili akademik gelişimini takip edebileceği ve buna göre yönlendirmelerin yapılabileceği bir platformdur.
• METODBOX
Yapay zekâ tabanlı dijital öğrenme platformu olan Metodbox uygulaması sayesinde öğrencilerimize eksiksiz kazanım olanağı sunan zenginleştirilmiş bir eğitim uygulaması sunulmaktadır.
• DİL EĞİTİMİ
Yabancı dil eğitimi ile öğrencilerimize okuma, yazma, dinlediğini anlama ve konuşma olmak üzere dört dil becerisini kazandırmak hedeflenmektedir.
Okul öncesinden itibaren İngilizce, 2.sınıftan itibaren ikinci yabancı dil Almanca eğitimi verilmektedir.
• KİŞİYE ÖZGÜ ÖĞRETİM MODELİ (KÖM)
Öğrencilerin öğrenme biçimlerindeki bireysel farklılıklarını belirlemeyi ve bu farklılıkları baz alarak öğretim sürecini planlamayı hedeflemektedir.
• MİNDFUL
Mindfulness, bilinçli ve yargısız bir şekilde dikkatimizi içinde bulunduğumuz ana vermektir. Mindful okul olmak ise pozitif yönde gelişen okul iklimi oluşturmaktır. Bu anlamda yürütülen çalışmalar rehberlik dersi içeriğinde yer alan bir dizi egzersizlerden oluşmaktadır.
• Kariyer ve Rehberlik Merkezi (KAREM),
KAREM, çocuk ve gençlerin sosyal, duygusal ve kariyer gelişiminin her aşamasında veriye dayalı ve profesyonel rehberlik desteği sağlanması amacıyla kurulmuştur. Yürütülen tüm psikolojik danışma ve rehberlik faaliyetleri KAREM çatısı altında birleştirilmiştir.
OKUL ÖNCESİ EĞİTİM MODELİMİZ
0 – 6 yaş dönemi öğrenmenin en yoğun olduğu, temel alışkanlıkların kazanıldığı ve zihinsel yeteneklerin hızlı bir biçimde gelişip biçimlendiği dönemdir. Erken çocukluk eğitimimizi planlarken amacımız; çocukların merak duygularını geliştirmek, öğrenme konusundaki motivasyonlarını yükseltmek ve onlara öğrenme heyecanı aşılamaktır. Çünkü çok iyi biliyoruz ki bilgiye giden yol meraktan geçer. Hedefimiz çocuklarımızın öğrenirken aktif olan, soru soran, fikirlerini ortaya koymaktan korkmayan, kendi fikirlerini savunabilen öğrenciler olarak yetişmesini sağlamaktır. Bu hedefler doğrultusunda dünya vatandaşı olma yolunda eğitim hayatına adım atan çocuklarımıza Halfday English programı ile yarım gün İngilizce eğitimi verilmektedir.
İLKOKUL EĞİTİM MODELİMİZ
İlkokul kademesinde öğrencilerimize görsel, işitsel ve dokunsal mümkün olan en çeşitli materyali sunmanın önemine inanıyoruz. Kendi eğitim birimimiz tarafından Bahçeşehir Üniversitesi danışmanlığında MEB müfredatına uygun olarak geliştirilmiş zengin bir eğitim içeriği sunuyoruz.
ORTAOKUL EĞİTİM MODELİMİZ
Güçlü eğitim kadromuzla birlikte, eğitim dünyasındaki yeni gelişmeler ışığında sürekli güncellenmekte olan ortaokul eğitimimiz ile akademik başarının önündeki engelleri kaldırıyoruz. Ulusal sınavlardaki başarılarının yanı sıra sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif alanlarda da donanımlı bireyler yetiştiriyoruz.
4 Haziran 2023 tarihinde uygulanan Liselere Giriş Sınavı’nda 58 öğrencimiz tüm sorulara doğru yanıt vererek Türkiye birincisi olmuştur. Kastamonu Kampüsümüze bakıldığında da 1 öğrencimizin İstanbul Çapa Fen Lisesine, 2 öğrencimizin İstanbul Üsküdar Haydarpaşa Lisesine, 10 öğrencimizin Kastamonu ve çeşitli illerde yer alan fen liselerine ve diğer öğrencilerimizin de Bahçeşehir Anadolu Lisesi olmak üzere çeşitli anadolu liselerine yerleştiğini gururla paylaşmak isteriz.
LİSE EĞİTİM MODELİMİZ Proje bazlı, yabancı dil eğitimi ağırlıklı, STEM +A odaklı eğitim anlayışının hayata geçtiği, öğrencilerimizin sadece üniversite sınavına değil, üniversite hayatına hatta iş hayatına hazır olmalarını sağlayacak alt yapı ile lise eğitimini tamamlamalarını hedeflemekteyiz. STEM centerda projelerini hayata geçiren, Master 6 ile hayata artı değerler ile hazırlanan, uluslararası ölçme ve değerlendirme denetiminde İngilizcelerini mükemmelleştiren ve vizyonlarını geliştiren öğrencilerimiz; farklı, yaratıcı ve çağdaş bireyler olarak hayata donanımlı bir şekilde başlamanın avantajını yaşıyorlar.
17- 18 Haziran 2023 tarihlerinde uygulanan Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) yerleştirme sonuçlarına bakıldığında ise 2 öğrencimiz tıp fakültesi, 3 öğrencimiz diş hekimliği fakültesi, 3 öğrencimiz hukuk fakültesi, 2 öğrencimiz mimarlık fakültesi, 3 öğrencimiz işletme fakültesi, 1 öğrencimiz veterinerlik fakültesi, 5 öğrencimiz iktisadi ve idari bilimler fakültesi, 1 öğrencimiz psikoloji ve 1 öğrencimiz beslenme ve diyetetik bölümüne yerleşerek bizleri gururlandırmışlardır. Çok iyi biliyoruz ki eğitim bir ekip işidir. Biz kurulan bu mükemmel sistemin işlerliğini sağlarken en büyük desteği velilerimizden alıyoruz. Bizlere güvenip çocuklarını emanet ediyorlar. Bu vesileyle velilerimize teşekkür etmek isteriz.