24 Ağustos 2022
Sunucu:Akvim TV
24 Ağustos 2022
Bahçeşehir Koleji Kastamonu Basın Açıklaması


Bahçeşehir Koleji Kastamonu Basın Açıklaması

Bahçeşehir Koleji Türkiye’nin ve dünyanın dört bir yanında kaliteli eğitimi yeni nesillerle buluşturan global eğitim markası olarak başarıyla sürdürüyor.

● Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları Kurucusu Enver Yücel, 1968 yılında henüz 17 yaşında bir gençken adım attığı eğitimcilik mesleğini bugün global bir eğitim markası haline getirdiği Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumlarının vizyoner kurucusu olarak sürdürüyor. Kurucumuz tarafından kurulan SEY vakfı (Semra Enver YÜCEL VAKFI ) Bahçeşehir Kolejinde eğitim almak isteyen maddi imkansızlığı olan öğrencilere de karşılıksız burs imkanı vererek Bahçeşehir Kolejinin eğitim hakkındanyararlanma fırsatı vermektedir.Kastamonu Bahçeşehir Koleji olarak SEY vakfının bize yönlendirdiği öğrencimizi tam burslu olarak okutuyoruz.

● Bahçesehir Üniversitesinden 1.veya 2.sınıftan itibaren kesintisiz olarak Bahçeşehir Kolejinde kesintisiz devam eden öğrenciye Yüzde 50 burs imkanı 3. veya 4. sınıftan itibaren kesintisiz öğrenim görenler için burs oranı: %45

● Ortaokul 5. veya 6. Sınıftan itibaren kesintisiz olarak öğrenim görenler için burs oranı: %40

● Ortaokul 7. veya 8. Sınıftan itibaren kesintisiz olarak Bahçeşehir Koleji’nde öğrenim görenler için burs oranı: %35

● Lise diploması Bahçeşehir Koleji’nden olanlar için de %25 burs verilmektedir.

● Bızde okulumuzda okula kabul sınavında başarılı olan öğrencilere,gazi ve şehit ailelerin çocuklarına,kendi öğrencilerimize uyguladığımız AGİS sınavlarına göre de burs imkanı vererek okutuyoruz.

1968 yılında kurulan Uğur Dershanesiyle başlayan 1994 yılında Bahçeşehir Koleji olarak devam eden bu serüven bu yıl 54. gurur yılıyla taçlanıyor. Türkiye’de Bahçeşehir Uğur Eğitim Kurumları, bünyesinde bulunan Uğur Okulları, Uğur Kariyer Merkezi, Bahçeşehir Koleji, Bahçeşehir Koleji Fen ve Teknoloji Liseleri, Uğur Hazırlık Liseleri ile yurtdışında BAU Global şemsiye altında; Bahçeşehir Üniversitesi, BAU International University Washington DC, BAU International University Berlin, BAU International Tıp Üniversitesi Batum, BAU Kıbrıs Bahçeşehir Üniversitesi, Mentora Dil Okulları, CES Toronto Dil Okulları ve IAR Roma ile yüz elli binden fazla öğrenciyi kaliteli eğitimle buluşturuyor.
Bahçeşehir Koleji olarak; "Eğitimde dünya markası olma" vizyonumuz doğrultusunda öğretmenlerimizin kendilerini geliştirmeleri için fırsatlar sunarız,
Enver Yücel’in, dünya standartlarında eğitimi ülkemizde yaygınlaştırmak amacıyla kurduğu Bahçeşehir Koleji, 2021–2022 eğitim öğretim yılı itibarıyla Türkiye’nin 65 ilinde 143 kampüsüyle eğitim vermiştir.2022-2023 yılında 160 kampüsle büyük ve güçlü bir aile olmaya devam edecektir
Bahçeşehir Koleji Türkiye’ye öncülük eden eğitim modellerini sıralayacak olursak Türkiye’de STEM eğitimini uygulayan ilk eğitim kurumlarından olan Bahçeşehir Koleji; Kişiye Özgü Öğretim Modeli (KÖM), Yapay Zekâ Okuryazarlığı, Dijital Öğrenme Platformu metodbox,Master 6, Master Junior, Master First, Çift Dilli Eğitim gibi eğitim modelleri, Kodlama ve Robotik, Together, Sosyal Takip Programı (STP) gibi eğitim uygulamaları ile eğitimdeki yenilikçilik vizyonunu sürdürüyor.
OLGU EĞİTİM HİZMETLERİ ŞİRKETİ olarak ta Kastamonu’da Bahçeşehir Koleji,Yargı Akademi,Moda Dil Akademisi,Olgu Özel Öğretim Kursu olarak eğitime her alanda hizmet veriyoruz.
Kastamonu Bahçeşehir Koleji olarak 2006 yılında eğitim ve öğretim yılında eğitim yolculuğumuza başladık.Anaokulu-ilkokul-ortaokul olarak başladığımız eğitim yolculuğumuza 2018 yılında Anadolu Lisemiz açılarak anaokulu-ilkokul-ortaokul-Anadolu Lisesi olarak eğitim hizmetimize devam etmekteyiz. Bahçeşehir Koleji Kastamonu Kampüsü olarak 8.sınıflarda 13.dönem mezunlarımızı Anadolu Lisemizde 4 dönem mezunlarımızı verdik. Ertuğrul Talha ÖZDEMİR 2019 Liselere geçiş sınavında Türkiye 1.miz olmuştur. Şimdiye kadar Liselere Geçiş başarımızda en kaliteli liselere yerleştirdik. Sürdürülebilir eğitim kalitemize göre de Anadolu Lisemize devam etmektedirler.

Anadolu Lisesi Öğrencilerimiz YKS-2022’de sayısal-eşit ağırlık-sözel ve dil alanlarında;
% 3’ ü ilk 5000

%10’ u ilk 10000

%26’ ilk 50000

%53’ ü ilk 100000

% 8’i Diğer
sıralamalara yerleşerek büyük bir başarı elde etmişlerdir.

Sanat alanında resim,müzik,bale branşlarında yetenekli öğrencilerimizi gelecekte bu yeteneklerini geliştirip Türkiye’de bu alanda yer alacak bireyler olarak hedeflerimizi planlıyoruz.


Spor alanlarında bir çok branşta satranç, cimnastik,yüzme,okçuluk,badminton,basketbol,futbol,voleybol gibi takım sporlarında da öğrencilerimiz anaokulu seviyelerinden başlayarak eğitimlerini alanında uzman branş öğretmenlerimizden eğitim alarak kendilerini geliştirmekteler… yüzme ve okçuluk branşlarında Türkiye 1.lik başarıları olan öğrencilerimizi yetiştiriyoruz.
Bahçeşehir Koleji olarak; “Yenilikçiliğimiz imzamızdır”. Biz takip değil, öncülük ederiz. Eğitim standartlarımızı sürekli iyileştirerek yeni modeller geliştirir, fark yaratmak için çalışırız.

Bahçeşehir Koleji eğitime önem verenlerin eğitimi önemseyenlerin okuludur diyoruz.Kurucumuzun liderlik vasfını “eğitim”le ilgili attığımız her adıma taşımayı, sadece ülkemizde değil dünyada örnek alınacak eğitim modelleri ve içerikleri geliştirmeyi kurum kültürümüzün parçası olarak görür, tüm çalışanlar olarak liderlik bayrağını layıkıyla taşımak için çalışırız.